Топ вести

Топ вести

Шифрин го направи отново в Банско

Микаела Шифрин влезе в историята с втора победа на старт за Световната купа в Банско само в рамките на 3 дни. След успеха в петък в спускането американката спечели днес и на Супер-Г и вече има 66 победи за СК. Втора на 0,29 сек остана Марта Басино (Ит), който и вчера бе втора в спускането. Трета на 0,70 сек е Лара Гут-Бехрами (Швейц). Победителката

Тенис Сандгрен си проби път сред 8-те най-добри на Аустрелиън Оупън

Американецът Тенис Сандгрен се класира за втори път на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Сандгрен, който заема 100-ото място в световната ранглиста в момента, пласира 21 аса и елиминира поставения под номер 12 Фабио Фонини (Италия) със 7:6(5), 7:5, 6:7(2), 6:4 след почти три часа и половина игра и отново е сред осемте най-добри

Барти загуби сет, но се справи с Риск

Водачката в световната ранглиста Ашли Барти достигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис за втора поредна година. Представителката на домакините Барти елиминира 18-ата в схемата Алисън Риск (САЩ) с 6:3, 1:6, 6:4 след малко повече от час и половина игра. No greater feeling @ashbarty | #AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/h0XwLAKZFg

Коби не пропусна да поздрави Леброн Джеймс

Краля пък му върна жестa с мил спомен от първата им среща Петкратният шампион в НБА с Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт не пропусна да поздрави Леброн Джеймс за постижението му. Краля измести именно легендата на “езерняците” от третото място във вечната ранглиста на реализаторите в лигата, след като наниза 29 точки в двубоя с Филаделфия. “ Продължавай

БГ Футбол

Дерменджиев обмисля повиквателна за Индиана Василев

Националният селекционер Георги Дерменджиев обмисля да повика в отбора американския талант на Астън Вила от български произход Индиана Василев. Треньорът следи широк кръг от футболисти, като може да изпробва някои от тях първо за контролата с Беларус на 26 февруари, а след това и за решителния двубой с Унгария на 26 март, пише "Меридиан Мач". В момента

В Левски бесни: Звезда на "сините" ще търка пейката до лятото

В Левски са бесни на звездата на тима Хали Тиам, който отказва да преподпише договора си. Както е известно, контрактът на халфа изтича през лятото, но на този етап сърцатият играч отказва да го поднови. Шефовете на клуба са му предложили по-висока заплата, но състезателят категорично отказвал. LAP.bg 21 снимки Именно поради тази причина ръководството

ФК Чайка за Ботев: Смазаха ни през втората част! Вижте репортаж от мача!

© виж галерията Втородивизионният руски тим ФК Чайка направи интересен анализ след загубата с 0:3 от Ботев (Пд) във вчерашната контрола, която се игра на много лош терен в турския курорт Сиде. "Смазани през второто полувреме" - така официалният сайт на руснаците озаглавява материала си за спаринга с жълто-черните. В статията се споменава още, че през

Лудогорец се интересува от шведски национал

Българският шампион Лудогорец се интересува от футболиста Джейк Ларсон, това съобщава шведският "Sportbladet". 21-годишният флангови футболист е част от отбора на елитния Йоребро. През миналия сезон отбеляза 8 гола и добави 2 асистенции в 27 мача, с което привлече вниманието и на някои европейските грандове. Ларсон е национал на Швеция до 21 години

Световен Футбол

Юнайтед прави Чилуел цел №1 за лятото

Отборът на Манчестър Юнайтед е направил бранителят на Лестър Бен Чилуел своя основна цел за летния трансферен прозорец. 23-годишния футболист се бетонира в състава на Брендън Роджърс и на националния отбора на Англия. Поради тази причина той привлече вниманието на английските грандове Челси, Юнайтед и Манчестър Сити. Според „Metro.co.uk“ тимът на Пеп

Серия А видя домакинска загуба с 0:7

Аталанта разгроми със 7:0 Торино като гост в срещата между двата тима от 21-ия кръг на италианската Серия “А”, пише sportal. Бергамаските бяха безпощадни, а героят на вчерта бе Йосип Иличич, който реализира хеттрик и изработи още един от головете на своя тим. Словенецът се разписа в 17-ата, 53-ата и 54-ата минута, като особено впечатляващ бе вторият

Спортинг Брага спечели Купата на лигата на Португалия

Спортинг Брага победи Порто с 1:0 и спечели турнира за Купата на лигата на Португалия по футбол. Единственото попадение във финала реализира Рикардо Орта в петата минута на добавеното време с удар от десетина метра. Най-доброто положение за Порто пропусна Тикиньо Соарес, който нацели напречната греда в 38-ата минута. Спортинг Брага спечели трофея от

Монако каза "Не" на Барса за Бен Йедер

Ръководството на Монако е отхвърлило оферта на испанския футболен шампион Барселона на стойност 80 милиона евро за нападателя Уисам Бен Йедер , съобщава FootMercato. Каталунците търсят класен нападател за заместник на Луис Суарес , който преди две седмици претърпя операция на дясното коляно и ще отсъства от игра поне до май. 29-годишният Бен Йедер

Волейбол

Грип повали четирима от Виктория Волей, тимът загуби от Берое

Виктория Волей (Пловдив) стартира със загуба пролетния дял от първенството на мъжката Висша лига. В дербито от 8-ия кръг на Източната група възпитаниците на треньора Атанас Митрев отстъпиха на Берое с 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) гейма в Стара Загора. Пловдивчани имаха много проблеми в състава, тъй като заради грип срещата пропуснаха Радостин Георгиев,Веселин

Деси Николова ще доиграе сезона с лидера в Украйна

ВК  Марица играе днес срещу  Перун от 16:30 часа в „Колодрума“ Марица (Пловдив) няма да може да разчита на услугите на волейболистката Десислава Николова до края на сезона. 28-годишната посрещачка премина в Прометей (Камянске), убедителен водач във временното класиране в първенството на Украйна. Прометей е новосъздаден клуб с амбиции за достигане на

Йосифов с нов силен мач, Монца записа пети успех

Капитанът на националите Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) записаха пети успех в италианската Серия А1. Волейболистите на Фабио Соли се наложиха над Топ Волей (Латина) с 3:1 (22:25, 25:19, 25:17, 25:21) в мач от 17-и кръг, изигран в "Канди Арена" в Монца. Монца заема десетото място с 18 точки (5 победи, 11 загуби), Латина е на 12-о място

Малшанс за казанлъшкия тим

Отборът на „Казанлък“ не успя да пречупи „Раковски“ (Димитровград) на старта на пролетния полусезон в дамското първенство. Домакините, водени през този сезон от бившия треньор на казанлъчанки Диян Боюклиев, записаха четвърта победа в Националната волейболна лига-жени след 3:0 (25:18, 25:21, 25:18) в мач от осми кръг, изигран в зала „Младост“ Димитровград

Тенис

Лудият мач на Кирьос и Хачанов - бой по трибуните, караници със съдията и обелка от банан

Когато Ник Кирьос е на корта, мачът никога не е спокоен! Лошото момче на австралийския тенис отново показа характер, този път по време на срещата от третия кръг на Откритото първенство на родината му - първия турнир от Големия шлем за годината. От другата страна на корта беше руснакът Карен Хачанов, който в крайна сметка загуби след епично зрелище

Цените на билетите за шоуто Кириос – Надал удариха тавана

_____ Абонирайте се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube Мобилната версия на Tennis24.bg ( m.tennis24.bg ) може да видите ТУК !

Световният №100 очаква Федерер на четвъртфиналите

Кириос сътвори нов "шедьовър": Ти глупав ли си?

Ник Кириос сътвори нов шедьовър. Той отново напомни за себе си по време на мача на Australian Open срещу Карен Хачанов. Австралиецът не спести какво мисли за съдията на стола и го попита „Глупав ли си?“. Повод за въпроса на представителя на домакините и създалото се напрежение бе, че след напрегната точка Ник се забави с подготовката да изпълни начален

Зимни Спортове

Тихоокеанската дивизия победи Атлантическата в мача на звездите в НХЛ

Отборът на Тихоокеанската дивизия се наложи с 5:4 селекцията на Атлантическата дивизия във финалния сблъсък и спечели Мача на звездите в Националната хокейна лига за трети път в последните пет сезона след 2016 и 2018 година. Томаш Хертл от Сан Хосе вкара победния гол 2:36 минути преди края и помогна на отбора си да стигне до обрат, след като изоставаше

Германия спечели отборното състезание по ски-скокове в Закопане

Олимпийският вицешампион от Пьончан 2018 Германия спечели за втора поредна година отборната надпревара от Световната купа по ски-скокове в полския зимен център Закопане. Германците в състав Константин Шмид, Маркус Айзенбихлер, Щефан Лайхе и Карл Гайгер събраха 1182.2 точки. На второ място завърши Норвегия с 1142.2 точки, а на трето е Словения с 1125

Франция спечели смесената щафета в Поклюка, България завърши на 17-о място

България завърши на 17-о място в класическата смесена щафета от Световната купа по биатлон в Поклюка (Словения). Димитър Герджиков, Владимир Илиев, Даниела Кадева и Дафинка Коева финишираха на 5:56.5 минути след победителя Франция като използваха 8 допълнителни патрона и не направиха наказателна обиколка. Илиев предаде 11-и на Кадева, която от своя

Хайдути теглят жребия за Шифрин и компания

Изключително атрактивен жребий за стартовите номера за супергигантския слалом в неделя очакват Микаела Шифрин и останалите алпийки, които участват в стартовете за Световната купа в Банско. Тегленето на жребия в съботта вечерта за последния от трите старта от програмата на Световната купа в пиринския курорт ще бъде осъществен с помощта на членове на

Други Спортове

Уникалната дъщеря на Гаскойн топи мъжките сърца със снимки от сауната

Дъщерята на футболната легенда Пол Гаскойн - Бианка определено не отстъпва по популярност на известния си татко в Англия, но не с футбол, а със сексапил. Русокосата хубавица не спира да държи във форма перфектното си тяло с тренировки и различни здравословни диети, които определено дават резултат. 33-годишната риалити звезда и модел не пропусна да

Кайри Ървинг се развихри срещу Детройт

Гардът с 45 точки, Бруклин прекъсна серия от пет поредни загуби в НБА КАКВО СЕ СЛУЧИ: Кайри Ървинг изведе Бруклин до победа при визитата му на Детройт със 121:111 след продължение. По този начин “мрежите” прекъснаха серия от пет поредни загуби в НБА. НАЙ-ДОБРИ: Кайри Ървинг навъртя на сметката на Бруклин 45 точки , които допълни с 6 борби и 7 асистенции

Юта препъна Далас

Руди Гобер нямаше спиране КАКВО СЕ СЛУЧИ: Юта ликува за 14-ти път в последните си 15 мача в НБА . “Джазмените” се справиха с Далас със 112:107 у дома. НАЙ-ДОБРИ: Донован Мичъл реализира 25 точки за Юта, допълнени от 8 борби. Боян Богданович добави 23. Руди Гобер оформи дабъл-дабъл – 22 точки и 17 борби. Лука Дончич бе най-резултатен за Далас с 25 точки,

Трагедия в Англия: Футболист почина на 25 години

Защитникът на английския Матлок Таун Джорджан Синот е починал на 25-годишна възраст. Каква е причината за внезапната смърт на младия футболист засега не е ясно, но от Матлок Таун дадоха обещание скоро да пуснат официално съобщение относно трагичната случка. Английският клуб се състезава в седмата дивизия на страната. Заради трагедията, мачът между