Топ вести

Топ вести

Убедителен успех за Рафа Надал в Рим

Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на корта на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 3,854 милиона евро. Поставеният под номер 2 постигна убедителен успех над Душан Лайович (Сърбия) с 6:1, 6:3 за час и половина. Надал, който се стреми към десета титла в италианската

В Швейцария: Базел ще играе срещу ЦСКА на Красимир Балъков

Сайтът на Швейцарското радио и телевизия допусна куриозна грешка, като в новината си за предстоящите мачове на швейцарските тимове в Европа, обяви, че местният Базел може да има за противник българския ЦСКА, воден от Красимир Балъков (който всъщност е наставник на ЦСКА 1948). В петък бе теглен жребият за третия предварителен кръг на Лига Европа, както

Тони Тасев: Превъзхождахме Ботев във всички аспекти

Крилото на Монтана Тони Тасев беше изключително щастлив след успеха с 3:1 над Ботев (Пловдив) . Тасев вкара първия си гол в елита в 77 срещи. „Превъзхождахме Ботев във всички аспекти. Добър мач. Играхме всички в защита и нападение и по този начин стигнахме до победата. Планът на треньора беше да пресираме Ботев високо, да сме по-агресивни и така спечелихме

Здравков: След попадението на Царско село имаше паника при нас

Треньорът на Ботев Враца говори след победата над Царско село с 2:1 в София. „Заслугата за победата е изцяло на тези, които бяха на терена. Знаехме силата, добрите и лошите страни на Царско село. Успяхме да се предпазим от добрите неща на тима им и се възползвахме от слабостите, които имаха, за да вкараме два гола“, заяви Здравков. „Неутрализирахме

БГ Футбол

Шоу на Божигол преди мача с ЦСКА 1948

Нападателят на Левски Валери Божинов бе в отлично настроение по време на последната тренировка на "сините" преди утрешния мач с ЦСКА 1948 от 6-ия кръг на efbet Лига. Целият тим видимо бе с позитивна нагласа, но най-голямо впечатление правеше бившият национал, който на няколко пъти изрази бурно радостта си. Божинов извика силно при две свои отигравания,

Ферарио Спасов подаде оставка!

Старши треньорът на Ботев Пловдив Ферарио Спасов подаде оставка. Специалистът пожела да напусне клуба след загубата от Монтана с 1:3 на стадион „Огоста”. Ето какво написаха от Ботев в официалния си сайт: „Ботев (Пловдив) изигра слаб мач и загуби с 1:3 гостуването си на Монтана. Срещата от 6-ия кръг на Първа лига се игра на стадион "Огоста" в северозападния

Цонев: Не възприемам мача срещу ЦСКА 1948 за дерби

Борислав Цонев получи приза за играч на петия кръг, когато с победния си гол донесе първи успех на "Левски" на стадион "Георги Аспарухов" за календарната 2020 г. Утре "сините" приемат новака в елита ЦСКА 1948, а Цонев сподели очакванията си за предстоящия сблъсък. свързани ЦСКА счупи каръка, отстранявайки БАТЕ Борисов Цонев заяви, че за него предстоящият

Локомотив Пловдив загуби от Тотнъм, ЦСКА София продължава напред

/КРОСС/ Локомотив (Пловдив) напусна Лига Европа с високо вдигната глава! Късно снощи възпитаниците на Бруно Акрапович изиграха исторически двубой с английския Тотнъм и бяха много близо до това да поднесат огромна изненада. "Смърфовете" загубиха с 1:2 от много по-стойностния си съперник, след като поведоха в резултата с гол на резервата Георги Минчев

Световен Футбол

"Ливърпул" ще брани титлата, подсили се с Тиаго Алкантара

Тиаго Алкантара официално е играч на "Ливърпул". Английският шампион се похвали с трансфера, парафирайки дългосрочен договор с испанеца за 4 сезона. Доскорошният халф на "Байерн" (Мюнхен) напусна Германия след седем години, в които завърши със 7 титли в Бундеслигата, четири купи на страната и триумф в Шампионската лига през миналия месец. "Чувството

Какъв старт на Бундеслигата! Байерн унизи Шалке в Мюнхен

Какъв старт на Бундеслигата! Байерн Мюнхен разби на пух и прах Шалке 04 побеждавайки го с 8:0 на „Алианц Арена“. Баварците показаха, че по никакъв начин не са загубили ритъм след спечелването на Шампионската лига. Гостите от Гелзенкирхен усетиха как се чувстваше Барселона преди няколко седмици в Португалия. Байерн Мюнхен стартира с мощен натиск, който

Ковънтри обърна КПР за първи успех през сезона

Отборът на Ковънтри записа първа победа в Чемпиъншип, надделявайки над Кунс Парк Рейнджърс с 3:2. Успехът за домакините дойде след пълен обрат на резултата. Линдън Дайкс откри за гостите от дузпа в 41-ата минута, но още до почивката Ковънтри успя да възстанови равенството чрез Мат Годън. Развръзката обаче предстоеше през втората част. Калъм О’Хеър

Гонсало Игуаин подписа с отбора на Дейвид Бекъм

Гонсало Игуаин официално е играч на тима на Дейвид Бекъм - Интер Маями. Аржентинецът преминава в МЛС като свободен агент, след като бе освободен от Юве. В Маями Игуаин ще се събере с бившия си съотборник Блес Матюиди, което ще направи Интер единственият отбор в Американската мейджър лига, в който играят двама футболисти финалисти от Световно първенство

Шампионска Лига

УЕФА обяви най-добрите в Шампионската лига

УЕФА обяви номинациите за най-добрите по постове в Шампионската лига за сезон 2019/2020. В официалния сайт на евроцентралата са посочени по трима претенденти за топ вратар, защитник, полузащитник и нападател.  Най-много представители има от победителя в турнира - Байерн Мюнхен. Ето и всички номинирани: Вратари: Кейлър Навас (Коста Рика, Пари Сен Жермен),

Волейбол

Добруджа с две победи над Дунав в приятелски срещи (снимки)

Мъжкият волейболен отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа първи две победи в предсезонните контроли за Суперлигата. Първо добричлии, водени от Мирослав Живков, се наложиха над Дунав с 3:2 (23:25, 25:20, 25:18, 22:25, 25:22) в първата проверка помежду им, играна вчера в зала "Добротица". Двубоят се проведе при закрити врати поради противоепидемичните

ЦЕВ: Пловдив предлага перфектни условия за Евроволей 2021

Условията за провеждане на срещите от женското Европейско първенство по волейбол през 2021 година в Пловдив са перфектни, заявиха официалните лица на европейската волейболна конфедерация ЦЕВ, чието работно посещение в Града под тепетата приключи днес. По време на тази инспекция, бившата волейболна звезда на Хърватия Мая Поляк, която сега работи в централата

Супер Тодор Скримов с 22 точки, Енисей с нова победа за Купата на Русия

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Енисей (Красноярск) се завърнаха на победния път в турнира за Купата на Русия. Скримов и компания се наложиха над Газпром-Югра (Сургут) с 3:1 (25:15, 29:31, 25:15, 26:24) в мач от втория турнир в Зона 1 от предварителния етап на надпреварата, игран този следобед в Новосибирск. Локо на Пламен Константинов

България продължава напред на европейското по плажен волейбол U18

Българската двойка Стефан Въртигов/Николай Наков продължава напред на европейското първенство по плажен волейбол за юноши и девойки U18 в Измир (Турция). Българските представители записаха победа и загуба във втория ден на турнира. Първо българите надиграха след тайбрек поставените под №6 италианци Лерволино/Ханни с 2:1 (15:21, 23:21, 17:15). Във втория

Тенис

Григор взе най-трудния си тест в Рим и от 5-ия си мачбол се класира на 1/4-финал

Първата ракета на България Григор Димитров взе най-трудния си тест до момента на Мастърса в Рим, преодолявайки 19-годишния Яник Синер с 4:6, 6:4, 6:4. По този начин хасковлията се класира на 1/4-финалите в италианската столица, където ще чака победителя от срещата Юго Умбер - Денис Шаповалов. Въпреки кошмарния старт, при който допусна пробив на 0 в

Виктория Томова смаза бившата номер 25 в света

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира в Кан-Сюр-Мер, Франция, който е с награден фонд 80 хиляди долара. Осмата поставена българка победи с 6-3, 6-1 бившата номер 25 в света Дария Гаврилова от Австралия. Вики поведе с 4-0 в първия сет и го затвори с 6-3 за 47 минути. Във втората част Томова спечели пет последователни

Шампионката на US Open няма да участва на Ролан Гарос

Шампионката от US Open Наоми Осака се отказа от участие в следващия турнир от Големия шлем – Ролан Гарос. Причината е контузия в подколянното сухожилие, която няма да позволи на японката да се бори за своята четвърта титла от Големия шлем. „Все още имам болки в ахилеса, така че няма да разполагам с достатъчно време, за да се подготвя на клей. Тези

Надал с нов чист успех в Рим

_____ Абонирайте се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube Мобилната версия на Tennis24.bg ( m.tennis24.bg ) може да видите ТУК !

Зимни Спортове

Приключи общо събрание на Българската федерация по ски

Годишното общо събрание на членовете на Българската федерация по ски се проведе днес в сградата на ММС в София. Участие взеха клубовете, които са членове на БФСки, като бяха спазени и всички противоепидемични мерки. Водещ на събранието бе Пепа Мицева, генерален секретар на федерацията. Председателят на БФСки Цеко Минев запозна участниците с отчета

Други Спортове

Байерн разцепи Шалке с 8:0 на старта на Бундеслигата

Шампионът Байерн унищожи Шалке 04 в първия мач от новия сезон в Бундеслигата . Баварците разгромиха кралскосините с 8:0. Това е и нов рекорд на Бундеслигата за двубоя на откриването. Европейският шампион водеше „само“ с 3:0 на почивката, но после добави още пет гола. Серж Гнабри отбеляза хеттрик, обичайните заподозрени Мюлер и Левандовски вкараха по

Без промени в програмата на НБЛ след оттеглянето на Академик (София)

Оттеглянето на А1 Академик (София) от баскетболна дейност и преустановяването на работата на клуба определено е една от най-лошите и тежки новини в баскетбола ни в последните години. Клубът остави името си в съвременната история на играта с много титли, победи и прекрасни моменти. Оттеглянето на А1 Академик остави НБЛ с 9 отбора в навечерието на новия

Датчанин с втора етапна победа в "Тур дьо Франс"

Датчанинът Сьорен Крах Андерсен постигна втората си етапна победа в тазгодишното издание на Обиколката на Франция. 26-годишният колоездач на "Сънуеб" дублира успеха си от 14-ия етап с победа в днешния 19-и етап - 166,5 километра от Бург-ен-Бресе до Шампаньол, с време от 3 часа, 36 минути и 33 секунди. 15 километра преди края на днешния равнинен етап